Осте сте*

6.02.2018 — 25.02.2018

Виставка вуличної фотографії Стівена Дженсена.

 

Традиція нічної вуличної фотографії вже сформувала деяку звичність сприйняття неонових вогнів й іншого міського сяйва, як атрибутів великих урбаністичних й промислових центрів, що знаходяться на передовій технологічного розвитку. Відкидаючи хмарочоси, мости, розв’язки й інші мегаломанські принади мегаполісів й переносячи решту естетики на провінцію, Стівену все одно вдається створити містифікацію досить масштабного мегаполіса з його надлишковим сяйвом й переливами різними відтінками. Усі звичні вогні не просто нагадують про великі міста, але несуть в собі їх ідею, сутність. Вивіски, реклами, пронизуючи простір своїми променями, створюють химерні кольорові поєднання і відчуття переповненості простору, достатності. Таким чином, місто у Стівена підсвічується не лише ліхтарями й вивісками, але випромінюванням самої ідеї мегаполісу.

Звичайно, за самими вогнями виявляється усім звичне, поглинене землею, містечко з кітчевою естетикою й усіма признаками провінційності. Вони нікуди не зникають й залишаються завзято присутніми на кожному знімку Стівена всією своєю матеріальністю й непорушністю напіврозвалин і базарів. Але окрім цього крізь товщу туману й густого повітря розходяться яскраві кольорові плями мимовільного прояву тої самої ідеї футуристичного міста.

*Осте Сте – перший рядок вірша Михайля Семенка «Місто». Асоціюється зі схвальним вигуком вдалої знахідки «Оце це». Це воно – Саме воно – Оце це – Осте сте.

Антон Усанов

 

Стівен Дженсен народився та виріс в Единбурзі та з 2007 року живе у Полтаві. Почав займатися вуличною фотографією у 2011 році, проте не обмежує себе певними жанрами й також цікавиться пейзажами та fine art фотографією.

Стівен полюбляє працювати над довгостроковими проектами, котрі не завжди формуються навмисно й відразу. Серія «Night colors», що представлена на виставці «Осте сте», розпочалась приблизно у 2012 році в Единбурзі під впливом італійського режисера Даріо Ардженте та його фільму «Три сестри». Згодом проект виріс у Полтаві, де набув певних змін.

Приймав участь у виставках у Парижі, Гамбурзі, Дубліні, Бухаресті, Києві. Фотографії Стівена друкувались в кількох книгах та журналах: «World Street Photography 2» (2015), «World Street Photography 3» (2016), «World Street Photography 4» (2017), «One Minute on Earth» (2015), ), «Insomnia Photography Magazine» (2017). В 2017 Стівен був запрошений членом журі на Всеукраїнський фотоконкурс «Street Art Foto»

©2015 Галерея сучасного мистецтва JUMP

Україна, м Полтава.,
вул. Монастирська 3

Дивитися на карті

+ 38 067 50 10 600