…серед задач сучасного світу важливу роль посідає діяльність щодо визначення ризиків для людства та вистроювання стратегій по їх мінімізації та зведення небезпек до мінімуму. Людина має бути готовою до будь-яких поворотів долі, ніщо не має її застигнути зненацька та налякати. Стан врівноваженого споживання має плавно переходити із одного витка в інший, шви ассамбляжу мають бути непомітними та замаскованими.

Довкола монолітного пейзажу простягається ліс – це периферія дискурсу, окраїна бажання. тихий шелест очерету не заслуговує власного імені та окремого звернення. він живе фоном, поміж його стеблів завертаються вихрі, губляться протяги й голосять безумці.
Ліс виставляє напоказ лише себе самого. Немає слідів чи самих фігур. Акцентується сама відстань від гілки до гілки, проміжки між очеретинами. Стрибок від дерева до дерева у цьому кольорі стає випробуванням.
У фокусі художника знаходиться ситуація, в якій один крок не гарантує наступного сама можливість зору на крок вперед щоразу розсікається очеретиною. можливо б іншу оптику дала казка, в якій небезпека проживається сповна і веде до ініціації героя, а не перетворюється в статистику ризиків та їх запобігання.
Останні роки основною тематикою в творчості Вартана Маркар’яна є урбаністичний, промисловий пейзаж, діалог людини і міста, пошуки, психологічні бар’єри людини. Часто працює з різними медіа, тому як вважає, для кожної теми є характерний матеріал і тільки він може повноцінно передати суть, форму, підкреслити ідею, сконцентрувати на собі, від нього залежить наскільки без збоїв буде зчитана інформація глядачем.

©2015 Галерея сучасного мистецтва JUMP

Україна, м Полтава.,
вул. Монастирська 3

Дивитися на карті

+ 38 067 50 10 600