Анна і Єва

Вікторія Сорочинські

З 8 вересня по 2 жовтня в галереї сучасного мистецтва  Jump експонується фотопроект Вікторії Сорочинські.

Проект Вікторії Сорочінські «Анна і Єва» вперше був представлений в рамках «Місяця фотографії 2010» в Парижі на виставці «Захоплення реальності вигадкою, сильні вітри і безлади на сході».

Центральною темою проекту є історія дитинства і, як наслідок, розвиток фантазій, страхів і «уроків» материнства. В бездоганно поставлених кадрах, спираючись на міфи, народні казки і забобони, розглядаючи сприйняття дитиною того, «що добре і що погано», Вікторія передає світ фантазій Єви, характер її складно організованих і повних драматизму відносин з матір’ю.

Глядач спостерігає незвичайну рольову гру двох головних героїнь, яка також розгортається між ними і фотографом. За художнім вимислом можна відчути справжні полюса напруги – тендітність душевного світу Анни і рішучість Єви. Як Аліса за межами світу казки, маленька Єва втримує в руках ті кінці, які допомагають зберегти рівновагу і розвиватися самому сюжету.

«Анна і Єва привернули мою увагу тому,  що межа між дитиною і дорослою жінкою виявилася дуже сильно розмитою. Іноді здавалося, що молода матір ще більша дитина, ніж її чотирирічна донька. Часто було складно сказати, хто з двох мав владу і контролював ситуацію, і хто саме вчився осягати той внутрішній зміст, наявність якого і означає бути людиною в цьому світі» — розповідає про свій проект художниця.

Вікторія Сорочінські народилася в Україні в 1979р., у віці 11 років разом з батьками вона переїхала до Ізраїлю, потім в Канаду. Пізніше отримала магістра образотворчого мистецтва в Нью-Йорку. В 2005 році в Монреалі Вікторія почала знімати маленьку російську дівчинку, якій тоді виповнилося три роки, і її двадцятитрирічну маму.

В даний час Вікторія Сорочінські живе в Берліні і викладає в BTK University of art & design.

Географія виставки:

2010 – «Захоплення реальності вигадкою» («Анна і Єва»), «Еспас Дюпон» (Місяць фотографії), Париж, Франція.

2011-2012 – «Анна і Єва», Галерея FNAC (Виставку показували в Італії: Мілан, Турин, Верона, Женева, Флоренція, Неаполь).

2012 – «Анна і Єва», Catherine Edelman Gallery, Чікаго, США.

2012 – «Анна і Єва», Stimultania Photography Center, Страсбург, Франція.

2013 – MAMM – Мультимедіа Арт Музей, Москва, Росія.

2013 – Fotografia Europea Festival– Реджио Емілія, Італія.

2013 – Fotomuseo Braga, Encontros da Emagem, Брага, Португалія.

2013 –  “Я– Галерея” (в рамках Міжнародного Фестивалю Візуальної Культури “Вiзii”) Київ, Україна.

2014 – Encuentros Abiertos Festival, Центр Реколетта, Буенос Айрес, Аргентина.

2015 – Fotografica Bogota Festival, Богота, Колумбія.

2016 – Projectraum-PhotoWerkBerlin, Берлін, Німеччина.

 

Офіційний куратор виставки Лаура Серані.

©2015 Галерея сучасного мистецтва JUMP

Україна, м Полтава.,
вул. Монастирська 3

Дивитися на карті

+ 38 067 50 10 600